Co dělají zajímaví filmaři když nefilmují

Filmy sice trvají 90 minut, ale jejich příprava a realizace zabere často celé roky. A co dělají filmaři mezi tím, posviťme si na možná málo známé skutečnosti vašich oblíbenců.

Legendární režisér Karel Kachyňa, v branži kdysi přezdívaný „Železný dědek“ v pauzách mezi jednotlivými projekty kupoval ruiny starých domů, pak je vlastnoručně přestavoval a poté prodával.

Arnold Schwarzenegger jako obchodník s realitami

A nebyl jediný. Do nemovitostí už od dospělosti investoval Arnold Schwarzenegger, jehož jedna z prvních firem sdružovala věčně nemajetné kulturisty v drobné stavební firmě. Ještě nepříliš známý Arnold opravoval vrátka, domovní zdi nebo komíny. Firma nakonec zkrachovala kvůli tomu, že kulturisti sice peníze potřebují, ale do práce chodili tak nepravidelně, že Arnold živnost přerušil. Přesto zažil realitní boom v Kalifornii v 80. letech, na kterém vydělal jmění.

A zapomenout bychom neměli ani na Sylvestera Stallona. Ponechme stranou jeho malířské pokusy a posviťme si na jeho lukrativní podnik s nemovitostmi. Byl to právě Stallone kdo byť jako nejlépe placený herec v Hollywoodu uzavíral kontrakty na miliony dolarů jako developer a bytový designér.

Paul Newman jako filmová star, v soukromí nadšený podporovatel charity z byznysu dresingů a omáček

Paul Newman se tak zamiloval do dresingů a omáček své manželky Joan Woodward, že je nakonec začali vyrábět ve velkém v rodinné firmě. Newman však celou věc nedělal pro peníze a veškeré výtěžky úspěšného rodinného byznysu vždy věnoval charitě. Pokud vás zajímá kolik věnovali manželé Newmanovi na charitu, tak se teď pevně něčeho chytněte – 113 milionů dolarů!

Robert De Niro vyrůstal v rodině chudého malíře a jelikož doma bylo vždy více múz, než opravdového jídla rozhodl se už před více než třiceti lety pomáhat začínajícím umělcům. Jeho program Tribeca sdružující filmový festival, workshopy a aktivismus pro rovnoprávnost menšin a žen se už dávno dostal za hranice jeho newyorského centra, které si možná vybavíte z filmu Krotitelé duchů, protože pověstná filmová vrata hrdinů jsou ve stejné ulici jako Tribeca.

Ze seriálové herečky, filmovou hvězdou a nyní podnikatelkou s firmou oceňovanou na miliardu dolarů

Pokud si vybavíte populární herečku Jessicu Alba, měli byste tušit, že právě tato krasavice přišla na trh s produkty společnosti The Honest Company. Dnes jí patří pětina firmy, která prodává netoxické domácí prostředky a její hodnota je odhadována na 1 miliardu dolarů! Šikovná děvčica, což?

Autor: Ondřej Slanina | pondělí 19.12.2016 17:53 | karma článku: 13,91 | přečteno: 314x
  • Další články autora

Ondřej Slanina

Spadnou nám památky na hlavu?

17.7.2017 v 12:03 | Karma: 14,46

Ondřej Slanina

Světová filmová klasika: Vlasy

20.2.2017 v 12:39 | Karma: 12,89

Ondřej Slanina

Barokní bouřlivák Petr Brandl

24.11.2016 v 13:57 | Karma: 17,48

Ondřej Slanina

Moje Noc kostelů 2016 v Praze

13.6.2016 v 9:20 | Karma: 14,54
  • Počet článků 148
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2274x
Historik umění, publicista, filmař, organizátor a spisovatel. Jsem autor knih Česká animovaná klasika (2016), Slavná česká filmová klasika (2013), Výkladový slovník exotických materiálů používaných v uměleckém řemesle (2012) a Slavná světová filmová klasika (2011). Filmové knihy si můžete objednat v distribuci Kosmasu. Na jaře 2018 vyšla má kniha Ota Hofman: Poutník světem fantazie o scenáristovi a spisovateli Otu Hofmanovi. Aktuálně je v prodeji má kniha Slavná románská filmová klasika. Provozuji Opravdový filmový prostor na webové adrese Realfilm.cz a Opravdu umělecký prostor na webu Realarts.cz. Dokončuji svou beletristickou prvotinu Pražský antikvář, jejíž první kapitolu si přečtěte na tomto odkazu - http://www.realarts.cz/?p=1729. Baví mě objevovat nové věci a podělit se o ně s ostatními.